Nachytřete se v energetice

O svoje know-how se dělíme s ostatními. Pomáháme budovat energeticky udržitelný svět v realitě, kde udržitelnost musí přinášet i zisk.

Výběr toho nejlepšího pro začínající energetiky

Zájem o fotovoltaické elektrárny a projekty energetických úspor se za poslední rok ztrojnásobil. Tomu odpovídá i štědrá dotační politika pro firmy. V roce 2023 můžete vybírat z několika dotačních programů, které zafinancují novou fotovoltaiku, zateplení budovy a třeba i nový systém pro energetický sustainability management. Připravených jsou pro vás stovky miliard korun, proto se pojďme podívat, jak a na co je můžete získat.

5 min
7/9/2022

Sustainability management je horké téma bez ohledu na aktuální roční období. A není divu. I české firmy dle průzkumů zažívají osvícení a vidí, že udržitelnost a ESG může být pro jejich byznys zatraceně výhodná. A pokud to nevědí samy, tak je možné, že to ví jejich manažer udržitelnosti. Kdo to je? Dává jeho práce smysl? A vědí firmy, co od něj vlastně očekávají?

Energetický audit je zákonně povinný dokument, který navrhuje opatření vedoucí ke snížení energetické náročnosti posuzovaných objektů a technologií v nich. Kromě toho je také skvělým nástrojem k odhalení skrytých problémů v oblasti využívání energie.

3/9/2021

To, že ceny elektřiny rapidně stoupají, zaznamenal asi každý. Ceny jsou v současné době na podobné úrovni jako v roce 2008 v době krize – tzn. zhruba 2200 Kč za MWh. Velký vliv má v tomto případě tlak na splnění cílů uhlíkové neutrality, jelikož přibližný milník (v některých zemích už rok 2030) se kvapem blíží.

Setkávám se s tím často. Do podniku přijde faktura za energie, manažer ji schválí, účetní zaúčtuje a majitel firmy si jen vzdychne – proč sakra platíme o 400 tisíc víc, než jsme předpokládali? A přitom stačí jen rozumět energetice a trochu si pohrát s nastavením procesů. Pak vám zůstanou peníze ve firemní kase.

Energetika, ESG, ekologie nebo technologie na jednom místě

Vše důležité o energetice najdete přímo ve své e-mailové schránce.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.
Děkujeme za váš zájem! Teď už vám žádná novinka neunikne.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.