Zjistěte, kam míří energetika

Víme o energetice první poslední. A rádi se s vámi o know-how podělíme. Máme totiž společný cíl. Budovat udržitelný svět v realitě, kde změny musí přinášet i zisk.

Výběr toho nejlepšího pro začínající energetiky

Setkávám se s tím často. Do podniku přijde faktura za energie, manažer ji schválí, účetní zaúčtuje a majitel firmy si jen vzdychne – proč sakra platíme o 400 tisíc víc, než jsme předpokládali? A přitom stačí jen rozumět energetice a trochu si pohrát s nastavením procesů. Pak vám zůstanou peníze ve firemní kase.

Energetický audit je zákonně povinný dokument, který navrhuje opatření vedoucí ke snížení energetické náročnosti posuzovaných objektů a technologií v nich. Kromě toho je také skvělým nástrojem k odhalení skrytých problémů v oblasti využívání energie.

Zájem o fotovoltaické elektrárny a projekty energetických úspor se za poslední rok ztrojnásobil. Tomu odpovídá i štědrá dotační politika pro firmy. V roce 2023 můžete vybírat z několika dotačních programů, které zafinancují novou fotovoltaiku, zateplení budovy a třeba i nový systém pro energetický sustainability management. Připravených jsou pro vás stovky miliard korun, proto se pojďme podívat, jak a na co je můžete získat.

5 min
10/2/2023

Dokončujete projekt fotovoltaiky a schválili vám stavební povolení? Potom vás čeká její instalace. Věnujte dostatečný čas i pozornost výběru firmy, se kterou budete fotovoltaiku realizovat. I s ohledem na energetickou krizi totiž trh zaplavil velký počet nováčků bez potřebných zkušeností. A s těmi zavedenými aktuálně tvoří víc než 800 společností, ze kterých můžete vybírat. Jak oddělit zrno od plev a vybrat tu správnou pro váš projekt?

Cena elektřiny v posledních měsících na burzách klesá. Na první pohled dobré zprávy. Máme ale vyhráno? Krize je stále tady. Při podcenění další přípravy firmy mohou trpět ještě více. Nejefektivnější řešení? Stát se nezávislými na státu i politických jevech. Jak? Investujte do úspor energie. Budete vědět nejenom to, čím a za kolik topit zítra, ale především za rok, za dva, za 15 let. Krize ani drahá elektřina vám proto nebudou dělat vrásky na čele. Kde začít?

27/4/2023

Naši technici potřebují každou navštívenou lokalitu důkladně prozkoumat. To se zejména týká projektů fotovoltaických elektráren, kde je nezbytné zmapovat střechy. Díky moderním technologiím a dronům již není nutné vylézat na každou střechu a snímat každý metr samostatně. Využití dronů je velmi efektivním nástrojem pro získání potřebných informací, což umožňuje technikům zůstat doslova nohama na zemi.

3 min čtení
4/5/2023

Možná už jste zaznamenali dotační program OP TAK a jeho výzvu “Úspory energie”, která je zaměřena na podporu investic do projektů na snížení spotřeby energií a dosažení energetických úspor. Program umožňuje získat dotaci pro modernizaci rozvodů elektřiny, plynu a tepla, využívání obnovitelných zdrojů energie, jako například fotovoltaiky, zavedení měřicích a regulačních systémů, osvětlení, zateplení i rekuperaci, a to jak pro malé projekty, tak i pro velké investice s podporou od 0,5 do 200 milionů Kč.

Energetika, ESG, ekologie nebo technologie na jednom místě

Vše důležité o energetice najdete přímo ve své e-mailové schránce.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.
Děkujeme za váš zájem! Teď už vám žádná novinka neunikne.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.