Dopadové investování (Impact Investing)

Jedná se v zásadě o udržitelné investování do společností nebo produktů, jejichž cílem je především pozitivní dopad na životní prostředí a společnost.

Popis

Impact investing je forma investování, která se snaží dosáhnout pozitivních společenských nebo environmentálních výsledků spolu s finančním ziskem. Investoři v této oblasti vkládají své peníze do projektů nebo společností, které mají za cíl řešit konkrétní sociální nebo environmentální problémy, jako jsou například chudoba, nerovnosti, změny klimatu, ochrana přírody, zdravotní péče, vzdělání nebo infrastruktura.

Investoři se zaměřují na měřitelné výsledky a účinky investic na společnost a životní prostředí a snaží se maximalizovat pozitivní dopady a minimalizovat negativní. Tyto investice mohou být realizovány prostřednictvím soukromých nebo veřejných investičních fondů, individuálních investorů, firemních investic nebo filantropických organizací.

Impact investing se v posledních letech stává stále populárnějším způsobem investování a může být účinným nástrojem pro řešení sociálních a environmentálních problémů. Vedle finančního zisku získávají investoři také společenskou odpovědnost a pocit, že svými investicemi přispívají k lepšímu světu.

Chcete začít řešit ESG nebo provést vstupní audit?

Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme! Prověříme vaše povinnosti v rámci standardů ESG a udržitelnosti a domluvím se na dalším postupu.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Děkujeme za vaši zprávu! Už je na cestě k nám a to znamená, že míč je na naší straně. Co nejdříve se vám ozveme s nabídkou pro realizace fotovoltaiky a s návrhem termínu bezplatné konzultace.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.

Chcete lépe porozumět problematice nefinančního reportingu?

Ing. Ivan Korolov

rozvoj obchodu

+420 775 881 156
*Telefonní číslo je číslo našeho oddělení rozvoje obchodu, ne konkrétního obchodníka.
korolov@pkv.cz
Aby byla vaše cesta za úsporami a nižší uhlíkovou stopou opravdu pohodlná, pracujeme na webu s cookies. Přečtěte si, k čemu vaše osobní údaje využíváme a jak je chráníme před ostatními. Nebo náhledněte pod pokličku toho, jaká cookies potřebujeme a jak s nimi nakládáme.