Fotovoltaika pro firmy a veřejnou správu

Uvažujete o projektu, který zvýší vaši energetickou nezávislost? Zaštiťujeme všechny konzultační, projekční, inženýrské a dotační práce, které jsou nutné pro vaši vlastní elektrárnu. Pomůžeme vám získat vlastní čistý zdroj energie a snížit vaši uhlíkovou stopu.

Fotovoltaika Jihlava | PKV
Trsatko
PKV | náhled na FVE_2

Navrhneme vám projekt na vlastní zdroj energie

bullet

Díky dronům a nejmodernějším technologiím na 3D snímání zaměříme vaše objekty, na kterých chcete postavit fotovoltaickou elektrárnu. Připravíme vám jejich digitální model.

Naši projektanti využijí podklady k nakreslení optimální projektové dokumentace fotovoltaiky.

bullet

Navrhneme vám optimální velikost instalace, vhodné rozložení panelů a komponenty, zvážíme nutnost akumulace a vybereme společně s vámi vhodného realizátora FVE.

Po celou dobu stojíme na vaší straně a konzultujeme správné kroky v projektu tak, aby byl průběh i výsledek perfektní.

Jsme pro Vás, tam kde konkurence chybí

Máme vlastní tým projektantů fotovoltaických elektráren, techniků, energetiků a dotačních specialistů, kteří vás provedou celým projektem.

Každý projekt vede projektový manažer. Osoba s expertní znalostí problematiky, která získala know-how na největších projektech fotovoltaických elektráren v České republice.

Velikost projektu pro nás není překážkou. Realizujeme projekty od stovek kilowatt až po desítky megawatt výkonu. Klienty často přesvědčíme u pilotního projektu a následně realizujeme celé portfolio hal, areálů, pozemků nebo domů.

Máme vlastní online monitoring energií, který nainstalujeme k vašemu projektu a vy můžete v reálném čase sledovat vaši úsporu z počítače, nebo telefonu. Může zároveň sloužit pro tvorbu reportů poskytovateli dotace nebo pro reálný výpočet návratnosti ve vaší firmě.

PKV | Technik s FVE
PKV | VInařství Gotberg_6

Nezbytné kroky k úspěšné realizaci projektu fotovoltaiky

Vstupní data
a strategie

Připravíme pro vás studii ekonomické vhodnosti projektu, celkovou cenu investice, spočítáme návratnost a získáme vyrozumění od hasičů či úřadů.

Vyřídíme připojení k síti

Zajistíme s vámi detailní podklady pro připojení vaší fotovoltaiky, bez ohledu na region a místního distributora. Běžně spolupracujeme s PRE, ČEZ nebo EG.D.

Fotovoltaiku naprojektujeme

Máme interní tým projektantů fotovoltaických elektráren. Díky našim kapacitám vám celý projekt vytvoříme sami a zajistíme, aby po instalaci vypadal stejně jako na papíře.

Stavební povolení a dotace

Komunikaci s úřady s vaší součinností bereme na sebe. Váš projekt bude schválený v co nejkratší možné době a nic nebude bránit provedení stavby.

Stojíme za největšími projekty fotovoltaických elektráren v Česku

Navrhli jsme první fotovoltaickou elektrárnu umístěnou nad skládku odpadu.
Snížili jsme náklady na provoz díky fotovoltaice pro 7 budov o celkovém výkonu 9,5 MWp.
Pro Fidurock připravujeme projekty 6 solárních elektráren o celkovém výkonu přes 2,5 MWp.
Příprava projektu a bleskové podání žádostí o dotaci v rekordním čase na FVE o kapacitě 8,5 MW.
Připravili jsme fotovoltaické elektrárny pro Českého výrobce obrouček brýlí.
Naprojektovali jsme fotovoltaiky pro pobočky ÚEB v Praze a Olomouci se 100 % dotací. Na spolupráci jsme navázali dalšími projekty v roce 2023.

Skvělý přístup se vyplatí

Velké portfolio je pro nás běžnou praxí

,,O energeticky náročný provoz se staráme s maximální péčí. Fotovoltaická elektrárna pro nás proto byla jedna z logických cest směřujících k dlouhodobým úsporám. Pro vypracování projektu jsme si vybrali společnost PKV. Ta profesionálně zajistila studii proveditelnosti, tvorbu projektové dokumentace i dalších příloh. Projekt tím splnil veškeré podmínky dotace, kterou pro nás PKV zařídila. To se týká i organizace výběrového řízení a následného podotačního servisu."

Ing. Jitka Rampáčková

Technický pracovník, Vodovody a kanalizace Břeclav

Pomáháme i ve městech a obcích

,,O fotovoltaické elektrárně jsme přemýšleli už dlouho. Společnost PKV nás kontaktovala s nabídkou zajištění projektu. Zaujalo nás komplexní pojetí projektu a proto jsme se pro spolupráci rozhodli a projekt vložili do jejich rukou. Všechny časově náročné přílohy byly zpracovány včas a dle harmonogramu. Navíc jsme získali dotaci a projekt odpovídal požadované kvalitě a termínu. Společnost PKV mohu doporučit především kvůli rozsahu jejich služeb, které plní dle prvotních slibů."

František Kraml

Majitel společnosti, EM polar

Stojíme za největšími projekty fotovoltaických elektráren v Česku

Navrhli jsme první fotovoltaickou elektrárnu umístěnou nad skládku odpadu.
Snížili jsme náklady na provoz díky fotovoltaice pro 7 budov o celkovém výkonu 9,5 MWp.
Pro Fidurock připravujeme projekty 6 solárních elektráren o celkovém výkonu přes 2,5 MWp.

Uvažujete o vlastní fotovoltaické elektrárně? Nechte nám na sebe kontakt. Pomůžeme vám začít.

Zanechte nám na Vás kontakt a my se vám ozveme a záměr s vámi zkonzultujeme. Poradíme vám kde začít. Řekneme vám kolik můžete ušetřit, jaká bude návratnost a na jakou výši dotační podpory případně dosáhnete.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Děkujeme za vaši zprávu! Už je na cestě k nám a to znamená, že míč je na naší straně. Co nejdříve se vám ozveme s nabídkou pro realizace fotovoltaiky a s návrhem termínu bezplatné konzultace.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.
PKV | Jednatel_Ondřej Vaněk

Nejsme realizační firmou. To je přidaná hodnota pro vás

Nedodáváme panely, konstrukce, střídače, ani jiné komponenty. Díky tomu jsme nezávislí, na čemž si také zakládáme. Pro realizační firmu nicméně připravíme vše potřebné – perfektně zpracovaný projekt s unikátním vhledem do problematiky. Jsme inženýři, projektanti a poradci v energetice. Stojíme vždy na vaší straně.

Ondřej Vaněk

Jednatel PKV

Časté otázky od klientů

Mám schválenou dotaci na FVE, jak mám postupovat dál?

Pokud máte schválenou dotaci, ale projekt jste ještě nezačali připravovat, je pravý čas začít. Běží vám totiž lhůta, ve které musíte fotovoltaickou elektrárnu postavit. Není třeba zoufat, dokážeme pro vás fotovoltaiku naprojektovat a uspořádat výběrové řízení na dodavatele.

Zasmluvnili jste dodavatele FVE, ale nemáte připravený projekt?

Není třeba se bát. Projekt by měl výběru dodavatele předcházet vždy. Projdeme s vámi zadání a vypracujeme projekt, který dodavatel postaví. Zároveň vytvoříme protiváhu dodavateli a objektivně posoudíme správnost dodaného řešení.

Kdy žádat o připojení k distribuci?

Vypočítáme vám instalovaný výkon elektrárny, stanovíme orientaci panelů a způsob zapojení fotovoltaiky do vaší energetické soustavy. Teprve až proběhne tato optimalizace se vyplatí žádat o připojení k distribuci. Málokdo totiž ví, že za instalovaný výkon distributorovi platíte nemalý poplatek. Se špatnými podklady totiž špatně odhadnete velikosti elektrárny, přeplatíte distributorovi velkou sumu a zvýšíte náklady na projekt.

Na základě čeho vyberu správného partnera pro projekt v energetice?

Nejdůležitější jsou reference, velikost a složení interního tým, váš partner musí umět celý rozsah díla a pouze nepřeprodávat služby třetích stran. Navíc není závislý na realizaci a nemá zasmluvněného dodavatele technologií

Jaká je návratnost investice do fotovoltaické elektrárny?

Návratnost investic do fotovoltaických systémů pro firmy se obvykle pohybuje okolo 5 let od realizace. Návratnost se však může lišit v závislosti na lokalitě, velikosti projektu, kvalitě systému a dalších faktorech, které s vámi zkonzultujeme.

PKV | Robert Pavlík

Hledáte profesionály, kteří vaší organizaci zařídí ekologický zdroj energie?

Robert Pavlík

obchodní manažer