Spočítáme vaši uhlíkovou stopu

Díky metodice GHG získáte správný a přesný přehled o emisích CO2 vaší společnosti. Vaši uhlíkovou stopu nejen spočítáme, ale také zanalyzujeme vaše největší emisní zdroje a navrhneme opatření, která ji sníží.
A to vše dle platné evropské legislativy.

PKV | Technici_banner
PKV | Technik na střeše_1

Udržitelnost efektivně a dle mezinárodních parametrů

bullet

Získejte jasný obraz o množství produkovaných skleníkových plynů a odstartujte dekarbonizaci.

Jsme členem GRI, náš výpočet uhlíkové stopy je správný a vy se nemusíte bát ho prezentovat i ven z firmy.

bullet

Vaši uhlíkovou stopu vám zavedeme do našeho řešení na sustainability management, zapomeňte na excel.

Získejte nástroj, který vám umožní identifikovat oblasti, kde můžete snížit emise CO2 a zlepšit udržitelnost vaší společnosti.

Co je vlastně uhlíková stopa?

Tato metrika slouží jako nepřímý ukazatel spotřeby energie, výrobků a služeb a reprezentuje množství CO₂ ekvivalentu, které se uvolňuje do atmosféry kvůli aktivitám firmy nebo jejím výrobkům. Uhlíková stopa firmy představuje významný indikátor, který nám umožňuje hodnotit váš vliv na životní prostředí. Ale hlavně vás připravit na budoucnost. Správně zpracovaná data o uhlíkové stopě vám umožní navrhnout efektivní dekarbonizační strategii. Díky tomu ušetříte v budoucnu za uhlíkovou daň a rizika spojené se změnou klimatu.

Vypočítáme vám uhlíkovou stopu, a vy tak můžete:

Dekarbonizace neznamená návrat do doby temna, znamená profit.

Získáme vám díky výpočtu uhlíkové stopy relevantní data, která vám ukáží, na které aspekty vašeho podnikání se při dekarbonizaci zaměřit. Následně tato data můžeme použít jako podklad pro efektivní úspory CO2 ekv. a milionů.

Velká část emisí plyne z oblastí, kde je dekarbonizace přímo spojena s nákladovostí

Oblasti, které produkují nejvíce CO2 ekv. budou pravděpodobně vaši společnost stát hromadu peněz. Objevíme úsporná opatření, která ochrání vaše finanční prostředky a zároveň sníží vaši uhlíkovou stopu. Ekologie musí mít ekonomiku.

Až 80 % firem bude muset do roku 2025 dokládat svoji uhlíkovou stopu

Ať už půjde o účast ve výběrových řízeních, nebo o prokázání udržitelného směru vůči odběratelům. Připravte se s předstihem a mějte připravený report o vaší uhlíkové stopě od nás, v našem software. Na jedno kliknutí.

Banky se začínají ptát, a vy potřebujete odpovědi.

Díky uhlíkové stopě zpracované podle normy GHG protokolu od firmy, která je hrdým členem GRI (Global Reporting Initiative) získáte validní a prezentovatelný podklad, který pomůže zvýhodnit vaše úvěry a získat vám zelené peníze.

Na cestě k dokonalému přehledu o udržitelnosti

Sběr dat provozní CO2ekv.

Pokud chcete získat místo v našem výběrovém řízení, pošlete nám životopis a do týdne se ti ozveme.

Screening  nepřímých emisí

V tomto kroku identifikujeme relevantní podkategorie Scope 3 emisí ovlivňující vaši společnost a provedeme odhad jejich dopadu na základě profilu vaší společnosti.

Strategie sběru
Scope 3 dat

Na základě dat získaných v předchozím kroku vypracováváme strategii sběru dat, která určuje klíčové kroky nezbytné pro systematický a přesný sběr dat v rámci Scope 3.

Analýza vaší uhlíkové stopy

Veškerá nasbíraná data pečlivě zpracujeme a integrujeme do našeho systému Enmon. Kde budou uložena, vizualizována v přehledných a srozumitelných dashboardech. Přehledně a na klik.

S dekarbonizací pomáháme i těm nejlepším

Energetický management pro české pobočky Asko Nábytek.
Zpracování auditů poboček, následně dotační žádost a implementace energetického managementu.
Energetický management pro více než 100 areálů napříč celou Evropou a následné energeticky úsporné projekty.

S dekarbonizací pomáháme i těm nejlepším

Energetický management pro české pobočky Asko Nábytek.
Zpracování auditů poboček, následně dotační žádost a implementace energetického managementu.
Energetický management pro více než 100 areálů napříč celou Evropou a následné energeticky úsporné projekty.
Za pouhé 3 měsíce jsme zpracovali energetický audit pro 225 poboček DM drogerie.
Energie a uhlíkovou stopu hlídáme v mlékárně Miltra od roku 2021.
Komplexní opatření pro úspory energie, doprovázená zpřehledněním energetiky ze dne na den, díky implementaci Enmon.

Zanechte nám kontakt a my vám připravíme nabídku na výpočet uhlíkové stopy.

Zkonzultujeme vaše potřeby, vaši povinnost reportingu prověříme a navrhneme řešení, které odpovídá vašemu oboru.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Děkujeme za vaši zprávu! Už je na cestě k nám a to znamená, že míč je na naší straně. Co nejdříve se vám ozveme s nabídkou pro realizaci auditu a s návrhem termínu bezplatné konzultace.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.

Časté otázky od klientů

Jaký je způsob výpočtu uhlíkové stopy?

Výpočet uhlíkové stopy je klíčovým nástrojem pro firmy, které chtějí snížit svou spotřebu energií a přispět k ochraně životního prostředí. Existuje několik metod, které mohou firmy použít k výpočtu své uhlíkové stopy, my využíváme mezinárodně uznávané standardy GRI (Global Reporting Initiative).

Prvním krokem je identifikace všech zdrojů emisí CO2 spjatých s provozem firmy. To zahrnuje nejen spotřebu elektřiny a plynu, ale také emise z výrobních procesů, dopravy, odpadů a dalších aktivit. Je důležité získat co nejvíce přesná data, která odrážejí skutečnou situaci ve firmě.

Co zahrnuje výpočet uhlíkové stopy?

Výpočet uhlíkové stopy zahrnuje kvantifikaci emise skleníkových plynů, které jsou vyprodukované při výrobě a užívání produktů nebo při provozu služeb. Tyto skleníkové plyny zahrnují zejména oxid uhličitý (CO2), methan (CH4) a oxid dusičitý (N2O), které jsou hlavními způsobiteli globálního oteplování.

Při výpočtu uhlíkové stopy se berou v úvahu různé faktory, jako je spotřeba energie, využívání surovin, doprava, odpady a další emisní zdroje. Tyto faktory jsou poté převedeny na ekvivalent CO2 pomocí konverzních faktorů. Výsledkem je celkové množství CO2 ekvivalentů vyprodukovaných při celém životním cyklu produktu nebo služby.

Jaký nástroj využíváte pro výpočet uhlíkové stopy?

Vyvinuli jsme vlastní software, který pokrývá celý management udržitelnosti z pohledu energetiky, uhlíkové stopy a ESG. Naše aplikace je nezbytným nástrojem, který vám umožní rozhodovat se na základě vašich dat na jedno kliknutí. Shromažďuje všechny klíčové informace o spotřebě energie, dodavatelích, odběrných místech a pokutách od distributora energie. Všechno, co potřebujete, máte pohromadě na jednom místě.

PKV | Robert Pavlík

Hledáte profesionály, kteří vám výpočet uhlíkové stopy zařídí?

Robert Pavlík

Obchodní manažer