← Přehled článků

Jako hlavní partner Fakulty stavební VUT propojujeme stavebnictví, udržitelnost a energetiku

Stáváme se hlavním partnerem Fakulty stavební VUT! V následujících letech budeme podporovat oborový i celkový rozvoj fakulty. Cílem partnerství je mimo jiné dostat na vysoké školy potřebné know-how a ukázat, že udržitelná energetika je sexy obor budoucnosti, který úzce souvisí nejenom se stavebnictvím.

Partnerství podepsali minulý týden na brněnské Vlněně náš jednatel Jiří Pech a děkan FASTu Rostislav Drochytka. Obě strany si od spolupráce slibují mimo jiné nárůst zájmu studentů o stávající i nově vznikající obory, které udělají z problematiky energetických úspor a udržitelných budov standardní součást studijních programů.

Jednatel PKV Ing. Jiří Pech s děkanem FASTu prof. Rostislavem Drochytkou. Zdroj: PKV

Je radost spolupracovat s fakultou, která ví, že nové studenty naláká především na atraktivní a žádané obory s dlouhodobým uplatněním. Pětileté partnerství jsme s Fakultou stavební uzavřeli proto, abychom se zapojili do společných akcí, pomohli nastavit potřebné procesy a ukázali studentům i uchazečům to, že stavebnictví není jenom o tom být na stavbě nebo projektovat. Chceme na školy dostat potřebné znalosti o energetice, které zde ještě momentálně nejsou pevně zakotveny,“ říká o spolupráci jednatel PKV a člen Průmyslové rady Fakulty stavební VUT Ing. Jiří Pech.

Dlouhodobá spolupráce přinese studentům také lepší příležitosti pro získání relevantní praxe již během studia. A zároveň i praxi přímo do školních lavic. PKV dlouhodobě nabírá zaměstnance z řad studentů FASTu a partnerství významně zlepší přístup studentů k pracovním nabídkám i možnostem odborných stáží.

Vzhledem k tomu, že je zde možnost zaměstnat mladé lidi v moderní firmě, která se zabývá udržitelným rozvojem, vyplývá z této spolupráce skvělá příležitost spojit nabyté vědomosti s praxí. Po prohlídce vybavení a prostor firmy je zřejmé, že zde absolventi budou mít zcela nadstandardní podmínky uplatnění. Věřím, že propojení studia a předávání reálných zkušeností skrze praxi bude vést ke stále většímu zdokonalování již získaných teoretických či praktických znalostí. Studenti spolupráce s firmou velmi oceňují a budeme činit vše pro to, aby bylo toto partnerství skutečně výhodné pro všechny,” okomentoval spolupráci prof. Rostislav Drochytka, děkan Fakulty stavební VUT.

Řešte energetiku podniku strategicky
Energetický management →

Mohlo by vás zaujímat

“Přinášíme do Česka know-how na stavbu plovoucích fotovoltaik,“ říká technický ředitel PKV Jiří Španihel
Fotovoltaické elektrárny lze díky nově navržené konstrukci instalovat ve větším měřítku na vodní plochy. Na řešení holandských odborníků se byl se svým týmem podívat i technický ředitel PKV Jiří Španihel. Jednoduchost, robustnost a efektivita konstrukce dělá z plovoucích fotovoltaik perfektní zdroj obnovitelné energie, který brzy zavítá i do Česka.
Mezinárodní strojírenský veletrh
Od 8. do 12. listopadu 2021 se na brněnském výstavišti konal již tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh - jeden z nejvýznamnějších průmyslových veletrhů ve střední Evropě. Jeho tématem byl tentokrát Průmysl 4.0 a digitální továrna, nicméně celým veletrhem prostupovalo také téma energetiky a úspor.
Na Dni otevřených dveří jsme přivítali přes stovku zájemců
Brány PKV se 9.listopadu otevřely podruhé. Více než stovku zájemců provedli kancelářemi náš jednatel Jirka Pech a HR ředitelka Bára Dudová. A v rámci navazujícího networkingu je seznámili s kolegy z jednotlivých oddělení, od kterých se návštěvníci dozvěděli třeba to, jak v praxi vypadá práce pro největšího energetického konzultanta v ČR.

Zajímají mě dotace, úsporná opatření, ekologie, technologie nebo semináře

Vše důležité o energetice najdete přímo ve své e-mailové schránce.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.