Environmentální kritéria (E)

Environmentální kritéria se zaměřují na hodnocení dané společnosti v kontextu ochrany životního prostředí.

Popis

V oblasti ESG investování se "environmentální kritéria" týkají vztahu společnosti k životnímu prostředí a zahrnují různé aspekty ekologické udržitelnosti. Jedná se například o snižování emisí skleníkových plynů, udržitelnou spotřebu energie a zdrojů, ochranu přírodních zdrojů a biodiverzitu, správu odpadů a další.

Hodnocení environmentálních kritérií je důležitou součástí ESG investování, protože umožňuje investičním manažerům a investorům posoudit, jaký dopad má podnikání společnosti na životní prostředí a jakým způsobem společnost pracuje na snižování svého ekologického otisku. Společnosti, které si uvědomují význam environmentálních faktorů a aktivně pracují na snižování svých emisí a ekologického otisku, mají větší šanci na úspěch v dlouhodobém měřítku a jsou pro investory atraktivnější.

Pro hodnocení environmentálních kritérií v ESG investování se často využívají standardy a metodiky, jako jsou například GHG Protokol nebo Global Reporting Initiative (GRI). Tyto nástroje umožňují investorům získat důvěryhodné informace o emisích CO2 a dalších skleníkových plynů a sledovat úsilí společností v oblasti snižování svých ekologických dopadů.

Chcete začít řešit ESG nebo provést vstupní audit?

Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme! Prověříme vaše povinnosti v rámci standardů ESG a udržitelnosti a domluvím se na dalším postupu.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Děkujeme za vaši zprávu! Už je na cestě k nám a to znamená, že míč je na naší straně. Co nejdříve se vám ozveme s nabídkou pro realizace fotovoltaiky a s návrhem termínu bezplatné konzultace.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.

Chcete lépe porozumět problematice nefinančního reportingu?

Ing. Ivan Korolov

rozvoj obchodu

+420 775 881 156
*Telefonní číslo je číslo našeho oddělení rozvoje obchodu, ne konkrétního obchodníka.
korolov@pkv.cz
Aby byla vaše cesta za úsporami a nižší uhlíkovou stopou opravdu pohodlná, pracujeme na webu s cookies. Přečtěte si, k čemu vaše osobní údaje využíváme a jak je chráníme před ostatními. Nebo náhledněte pod pokličku toho, jaká cookies potřebujeme a jak s nimi nakládáme.