Nefinanční data

Zkratku ESG lze shrnout pod pojmem "nefinanční data". Uhlíková stopa, antikorupční pravidla a rovné pracovní podmínky jsou všechny aspekty, které samy o sobě nemusí mít přímý finanční dopad na společnost, ale ovlivňují ji a mohou se projevit v praxi. Proto je hodnocení těchto faktorů již nyní důležité.

Popis

Výše uvedené metriky E, S a G můžeme hromadně shrnout pod pojmem „nefinanční data“. Uhlíková stopa, protikorupční pravidla, příznivé pracovní podmínky – to všechno jsou aspekty, které samy o sobě nemají přímý finanční dopad na vaši společnost, nicméně se s jejich hodnocením setkáte již nyní:

  • Definici toho, co je ekologicky udržitelné, předkládá Taxonomie EU. Ta je klíčovým prvkem Zelené dohody pro Evropu (Green Deal) a jedním z nástrojů, jak dosáhnout do roku 2050 uhlíkové neutrality.
  • ESG kritéria se díky směrnici SFDR stala nezbytnou součástí schvalovací úvěrové procedury a finančního trhu. V praxi vám přinesou buďto lepší, nebo horší úvěrové podmínky.
  • Nově schválená směrnice CSRD zavede povinný reporting nefinančních dat u velkých společností. Povinnost se nevyhne ani menším, a to kvůli provázanosti dodavatelských řetězců. Velká firma bude v praxi po těch menších žádat reportování nefinančních bez ohledu na povinnost, aby s nimi byla ochotná spolupracovat.

Chcete začít řešit ESG nebo provést vstupní audit?

Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme! Prověříme vaše povinnosti v rámci standardů ESG a udržitelnosti a domluvím se na dalším postupu.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Děkujeme za vaši zprávu! Už je na cestě k nám a to znamená, že míč je na naší straně. Co nejdříve se vám ozveme s nabídkou pro realizace fotovoltaiky a s návrhem termínu bezplatné konzultace.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.

Chcete lépe porozumět problematice nefinančního reportingu?

Ing. Ivan Korolov

rozvoj obchodu

+420 775 881 156
*Telefonní číslo je číslo našeho oddělení rozvoje obchodu, ne konkrétního obchodníka.
korolov@pkv.cz
Aby byla vaše cesta za úsporami a nižší uhlíkovou stopou opravdu pohodlná, pracujeme na webu s cookies. Přečtěte si, k čemu vaše osobní údaje využíváme a jak je chráníme před ostatními. Nebo náhledněte pod pokličku toho, jaká cookies potřebujeme a jak s nimi nakládáme.