Směrnice SFRD

Směrnice SFDR vyžaduje, aby banky při posuzování žádostí o úvěr od společností zohledňovaly nejen finanční, ale také nefinanční data. Tyto faktory nejsou důležité pouze při stanovení úrokových sazeb, ale mohou také ovlivnit schválení samotného úvěru.

Popis

Banky mají díky směrnici SFRD povinnost zohledňovat u úvěrových žádostí nefinanční data firem. Banky tak při posuzování informací čerpají z veřejně dostupných zdrojů, které firma komunikuje. Zveřejňování informací o fungování firmy a přístupu k udržitelnosti se tak do budoucna firmy nevyhnou, budou-li chtít využívat finančních služeb bankovního sektoru.

Česká bankovní asociace vydala vzorový ESG dotazník, kde se můžete sami podívat, co banky nejčastěji hodnotí. Do budoucna ho pravděpodobně ovlivní EU taxonomie, která se aktuálně projednává na půdě evropského parlamentu a měla by být schválena do roku 2024.

Ze vzorového dotazníku je patrné, že banky například zjišťují: certifikace dle environmentálních a sociálních norem, certifikace energetického managementu, produkci odpadu, emise skleníkových plynů, nebo třeba spotřebu energií Společně s tím vyžadují energetické štítky (PENB) k nemovitostem, nebo vypracovanou strategii na snížení jejich energetické náročnosti.

Chcete začít řešit ESG nebo provést vstupní audit?

Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme! Prověříme vaše povinnosti v rámci standardů ESG a udržitelnosti a domluvím se na dalším postupu.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Děkujeme za vaši zprávu! Už je na cestě k nám a to znamená, že míč je na naší straně. Co nejdříve se vám ozveme s nabídkou pro realizace fotovoltaiky a s návrhem termínu bezplatné konzultace.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.

Chcete lépe porozumět problematice nefinančního reportingu?

Ing. Ivan Korolov

rozvoj obchodu

+420 775 881 156
*Telefonní číslo je číslo našeho oddělení rozvoje obchodu, ne konkrétního obchodníka.
korolov@pkv.cz
Aby byla vaše cesta za úsporami a nižší uhlíkovou stopou opravdu pohodlná, pracujeme na webu s cookies. Přečtěte si, k čemu vaše osobní údaje využíváme a jak je chráníme před ostatními. Nebo náhledněte pod pokličku toho, jaká cookies potřebujeme a jak s nimi nakládáme.