Uhlíková neutralita

Aby byl projekt nebo organizace uhlíkově neutrální, musí přispět (přímo či nepřímo) k odstranění stejného množství CO2 z atmosféry, jako kolik do ní uvolnil. Koncept uhlíkové neutrality má však více definic a podob, které se mohou lišit v závislosti na metodologii a přístupu použitém při výpočtech a kompenzačních opatřeních.

Popis

Cílem uhlíkové neutrality je snížit celkovou emisi skleníkových plynů a tak přispět ke snižování globálního oteplování a zmírnění negativních dopadů způsobených změnou klimatu a životního prostředí. Mnoho organizací a vlád usiluje o dosažení uhlíkové neutrality ve svých podnikatelských aktivitách a činnostech prostřednictvím různých iniciativ, politik a ekologicky šetrných technologií.

Co je to uhlíková neutralita?

Uhlíková neutralita je stav, kdy jsou celkové emise CO2 a dalších skleníkových plynů vyrovnány nebo kompenzovány úsporou nebo odstraněním stejného množství emisí z atmosféry. Tím se dosahuje čisté nulové emise skleníkových plynů, což znamená, že žádné nové emise nezůstávají ve vzduchu.

Jak můžeme dosáhnout uhlíkové neutrality?

Pro dosažení uhlíkové neutrality je nezbytné snížit emise skleníkových plynů ve výrobním průmyslu, dopravě a energetice. K tomu se často využívají opatření jako přechod na obnovitelné zdroje energie a zlepšování energetické efektivity. Tím se snižuje množství emisí produkovaných těmito sektory a přispívá se k celkovému snížení uhlíkové stopy.

Chcete začít řešit ESG nebo provést vstupní audit?

Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme! Prověříme vaše povinnosti v rámci standardů ESG a udržitelnosti a domluvím se na dalším postupu.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Děkujeme za vaši zprávu! Už je na cestě k nám a to znamená, že míč je na naší straně. Co nejdříve se vám ozveme s nabídkou pro realizace fotovoltaiky a s návrhem termínu bezplatné konzultace.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.

Chcete lépe porozumět problematice nefinančního reportingu?

Ing. Ivan Korolov

rozvoj obchodu

+420 775 881 156
*Telefonní číslo je číslo našeho oddělení rozvoje obchodu, ne konkrétního obchodníka.
korolov@pkv.cz
Aby byla vaše cesta za úsporami a nižší uhlíkovou stopou opravdu pohodlná, pracujeme na webu s cookies. Přečtěte si, k čemu vaše osobní údaje využíváme a jak je chráníme před ostatními. Nebo náhledněte pod pokličku toho, jaká cookies potřebujeme a jak s nimi nakládáme.