Energetický audit pro Magna Cartech odhalil pokuty za miliony

Typ zakázky
Energetický audit
Začátek spolupráce
2018
PKV specialisté
Ondřej Vaněk


Jeden z největších a nejvíce respektovaných dodavatelů automobilového průmyslu. Světová špička, která dnes vyrábí takřka vše co potřebujete k sestavení kompletního auta - od sedadel, po hnací ústrojí. Česká pobočka Magna Cartech se specializuje na lisování a sváření plechových dílů karoserií. Sídlí v Českých Velenicích a je jednou z nejrychleji se rozrůstajících firem v regionu Jižních Čech – v současnosti má přes 1100 zaměstnanců!

Faktury za energie se vyplatí analyzovat

Pro Magna Cartech jsme zpracovali energetický audit. Audit odhalil velkou bezinvestiční úsporu na rezervovaných kapacitách. Za pouhých šest měsíců na nich společnost překročila přes 1,7 milionu Kč. Naši experti, tak díky odhalené příležitosti pro optimalizaci rezervovaných kapacit ušetřili společnosti 889 000 Kč za během půl roku.

Znovu se tak potvrdilo to, co říkáme často: Energetický audit není jen papír do šuplíku. Pokud totiž nemáte ve firmě energetika, tak pro vás může položka “Překročení rezervované kapacity” často zůstat bez povšimnutí.

Audit vašich budov, faktur za energie a celkové spotřeby totiž může opatření, která mohou šetřit peníze. Po obdržení auditu máte v rukou podrobně rozepsaný stav svého provozu a navržené tři typy úsporných opatření – bezinvestiční, nízkoinvestiční a investiční – výstupem je zároveň jejich nejvýhodnější kombinace z hlediska ekonomické stránky a nákladů na provoz.

A výsledek?

Společnost Magna Cartech nejen ušetřila násobně více, než kolik nám za audit zaplatila. Dostala také doporučení pro realizaci energetických investičních projektů, které může realizovat pro snížení své energetické náročnosti a uhlíkové stopy.

Co je vlastně energetický audit?

Energetický audit je zákonný dokument, který se řídí dle platné vyhlášky č. 140/2021 Sb. o energetickém auditu. Zákonnou povinnost mají podniky, které dosahují roční spotřeby energií přes 5 000 MWh, nebo mají nad 250 zaměstnanců, či přesahují obrat 1,3 miliardy Kč. Zákonnou povinnost mají také obce se spotřebou energií vyšší než 500 MWh dva kalendářní roky jdoucí po sobě. Energetický audit energetické hospodářství podniku a zároveň přináší cenné údaje pro úsporná opatření v rámci nakládání s energiemi a emisemi CO2.

Více se o energetickém auditu dočtete zde.

PKV | Ivan Korolov_2

Ivan Korolov

Vedoucí oddělení obchodního rozvoje

Pomůžeme vám najít příležitosti k úsporám

Zajímá vás jak pracujeme s vašimi osobními údaji?

Podívejte se sem.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Brzy se Vám ozveme.
Oops! Something went wrong while submitting the form.