Due diligence

Due diligence popisuje stav opatření podniknutých ke zvládnutí aktuálních i potenciálních negativních dopadů na lidská práva a životní prostředí. Nově se tímto tématem bude zabývat samostatná směrnice EU.

Popis


Slovo "due diligence" se používá v oblasti podnikání, obvykle v souvislosti s fází před akvizicí společnosti nebo investicí do ní. Jedná se o proces, kterým se investor nebo kupující snaží získat podrobné informace o podniku, včetně jeho finanční situace, aktiv a pasiv, obchodních vztahů, právních závazků a dalších důležitých faktorů.

Nicméně, v kontextu lidských práv a životního prostředí, pojem "due diligence" se používá k popisu opatření, která jsou podniknuta k identifikaci a řešení negativních dopadů na lidská práva a životní prostředí v rámci akvizicí, smluv a transakcí. Tento proces vyžaduje poradenství ze strany specialistů z oblasti lidských práv a environmentálního práva, a také ekonomického poradenství, které pomáhá posoudit finanční dopady rizik na podnikání.

Pokud jde o akvizice, proces due diligence zahrnuje získání a posouzení informací o cílové společnosti, včetně jejího dodavatelského řetězce a pracovních podmínek, a posouzení rizik spojených s jednotlivými kroky v akvizičním procesu. Zahrnuje také posouzení právních závazků a smluv, aby se zajistilo, že cílová společnost plní své závazky v oblasti lidských práv a životního prostředí.

Proces due diligence se také používá v rámci transakčního poradenství, když se například jedná o fúze, akvizice nebo převzetí společnosti. Tento proces pomáhá identifikovat a řešit rizika související s transakcími, a zajišťuje, aby byly dodrženy standardy pro ochranu lidských práv a životního prostředí.

Celkově lze říci, že due diligence je klíčovým pojmem v oblasti akvizic a smluv, a transakčního poradenství, který pomáhá minimalizovat rizika spojená s činnostmi společnosti a zajišťuje, že jsou dodržovány standardy pro ochranu lidských práv a životního prostředí.

Chcete začít řešit ESG nebo provést vstupní audit?

Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme! Prověříme vaše povinnosti v rámci standardů ESG a udržitelnosti a domluvím se na dalším postupu.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Děkujeme za vaši zprávu! Už je na cestě k nám a to znamená, že míč je na naší straně. Co nejdříve se vám ozveme s nabídkou pro realizace fotovoltaiky a s návrhem termínu bezplatné konzultace.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.

Chcete lépe porozumět problematice nefinančního reportingu?

Ing. Ivan Korolov

rozvoj obchodu

+420 775 881 156
*Telefonní číslo je číslo našeho oddělení rozvoje obchodu, ne konkrétního obchodníka.
korolov@pkv.cz
Aby byla vaše cesta za úsporami a nižší uhlíkovou stopou opravdu pohodlná, pracujeme na webu s cookies. Přečtěte si, k čemu vaše osobní údaje využíváme a jak je chráníme před ostatními. Nebo náhledněte pod pokličku toho, jaká cookies potřebujeme a jak s nimi nakládáme.