ESG

Environmentální (E), sociální (S) a správní (G) faktory jsou souborem kritérií, na základě, kterých lze hodnotit udržitelnost a etiku společnosti. Poskytují měřítko toho, do jaké míry je společnost připravena na budoucnost mimo pouhý finanční výkon.

Popis

Environmentální, sociální a správní faktory jsou souborem kritérií, na základě kterých lze hodnotit etiku a udržitelnost firem, poskytující měřítko toho, do jaké míry je firma připravena na budoucnost, mimo pouhý finanční výkon. Zkratka ESG - Environmental, Social, Governance. Tři slova, která bude slýchat častěji.

ESG analýza se stále častěji používá mnoha zodpovědnými investory jako způsob určení dlouhodobého úspěchu byznysu. Tři ESG kritéria jsou: Environmentalní kritéria se typicky zabývají tím, do jaké míry firma řeší svůj vliv na životní prostředí prostřednictvím oblastí jako řízení emisí, které lze zjistit pomocí zprávy o uhlíkové stopě.

Sociální kritéria se zabývají oblastmi jako je výše platů zaměstnanců, spokojenost zaměstnanců, vztahy se dodavateli a vliv na komunitu, ve které firma působí. Hodnocení správy se zabývá systémy vedení firmy, platy výkonných pracovníků, audity a interními kontrolami.

Všechna tato kritéria lze zahrnout do většího skóre, aby se posoudila úroveň škod nebo přínosů, které firma má v ekosystému. Vzhledem k tomu, že se legislativa mění a stává se přísnější vzhledem k tomu, jaké škody jsou firmám povoleny, tyto zásady se stávají spíše ukazatelem dlouhodobého životnosti firem a jejich schopnosti prosperovat v budoucnosti.

ESG analýza a investování na základě ESG kritérií se stává stále více populární v oblasti byznysu a je považována za důležitý aspekt odpovědného investování.

Chcete začít řešit ESG nebo provést vstupní audit?

Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme! Prověříme vaše povinnosti v rámci standardů ESG a udržitelnosti a domluvím se na dalším postupu.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Děkujeme za vaši zprávu! Už je na cestě k nám a to znamená, že míč je na naší straně. Co nejdříve se vám ozveme s nabídkou pro realizace fotovoltaiky a s návrhem termínu bezplatné konzultace.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.

Chcete lépe porozumět problematice nefinančního reportingu?

Ing. Ivan Korolov

rozvoj obchodu

+420 775 881 156
*Telefonní číslo je číslo našeho oddělení rozvoje obchodu, ne konkrétního obchodníka.
korolov@pkv.cz
Aby byla vaše cesta za úsporami a nižší uhlíkovou stopou opravdu pohodlná, pracujeme na webu s cookies. Přečtěte si, k čemu vaše osobní údaje využíváme a jak je chráníme před ostatními. Nebo náhledněte pod pokličku toho, jaká cookies potřebujeme a jak s nimi nakládáme.