GHG Protocol

Greenhouse Gas Protocol je iniciativa, která si klade za cíl stanovit univerzální standardizované postupy, pomocí kterých lze jednotně hodnotit emisní výstupy firem a organizací.

Popis

Greenhouse Gas Protocol je iniciativa, která si klade za cíl stanovit univerzální standardizované metody pro měření emisí skleníkových plynů firem a organizací.

Greenhouse Gas Protocol byl vytvořen v roce 1998 jako společná iniciativa Světového podnikatelského rady pro udržitelný rozvoj a World Resources Institute s cílem stanovit standard pro měření emisí skleníkových plynů.

GHG protokol umožňuje firmám měřit a porovnávat své emise skleníkových plynů v různých oblastech podnikání, jako je výroba, doprava, energie nebo odpadové hospodářství. Tento standard zahrnuje tři různé Scopes, které pokrývají celkové emise skleníkových plynů společnosti.


  • Scope 1: Zahrnuje přímé emise z vlastních zdrojů společnosti, jako jsou emise z vlastních zdrojů energie nebo emise z provozování vlastních vozidel.
  • Scope 2: Zahrnuje emise spojené s výrobou a dodávkou energie, kterou společnost nakupuje od jiných dodavatelů.
  • Scope 3: Zahrnuje ostatní nepřímé emise, jako jsou emise z výroby a nakupu materiálů, služeb a výrobků, které společnost používá.

GHG protokol umožňuje společnostem měřit a porovnávat své emise skleníkových plynů v různých oblastech podnikání a vyvíjet strategie pro snižování těchto emisí. Tento standard je uznáván mezinárodně a je využíván mnoha společnostmi, investory, vládami a nevládními organizacemi jako nástroj pro zlepšení environmentálního výkonu a podporu udržitelného rozvoje.

Chcete začít řešit ESG nebo provést vstupní audit?

Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme! Prověříme vaše povinnosti v rámci standardů ESG a udržitelnosti a domluvím se na dalším postupu.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Děkujeme za vaši zprávu! Už je na cestě k nám a to znamená, že míč je na naší straně. Co nejdříve se vám ozveme s nabídkou pro realizace fotovoltaiky a s návrhem termínu bezplatné konzultace.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.

Chcete lépe porozumět problematice nefinančního reportingu?

Ing. Ivan Korolov

rozvoj obchodu

+420 775 881 156
*Telefonní číslo je číslo našeho oddělení rozvoje obchodu, ne konkrétního obchodníka.
korolov@pkv.cz
Aby byla vaše cesta za úsporami a nižší uhlíkovou stopou opravdu pohodlná, pracujeme na webu s cookies. Přečtěte si, k čemu vaše osobní údaje využíváme a jak je chráníme před ostatními. Nebo náhledněte pod pokličku toho, jaká cookies potřebujeme a jak s nimi nakládáme.