Sociální kritéria (S)

Sociální kritéria pokrývají širokou škálu potenciálních témat souvisejících s dodržováním sociálně-etických norem. Klíčovým faktorem v tomto ohledu je především vztah firmy k jejím zaměstnancům a komunitě, kterou ovlivňuje.

Popis

Sociální kritéria jsou jedním z klíčových faktorů, které se berou v úvahu při hodnocení ESG (Environmentální, Sociální a Správní) výkonnosti společností. Tato kritéria se týkají vztahů společnosti se zainteresovanými stranami a jejího přínosu pro společnost a komunitu, ve které působí.

Mezi sociální kritéria, která jsou hodnocena v rámci ESG, patří například:

  • Práva zaměstnanců: Zahrnuje otázky jako jsou platy, pracovní podmínky, rovné zacházení, možnosti kariérního růstu a vzdělávání pro zaměstnance.
  • Zdraví a bezpečnost: Týká se opatření a politik, které mají zajistit bezpečnost a zdraví zaměstnanců při práci, a také minimalizovat rizika pro veřejnost spojená s činností společnosti.
  • Vztahy se zákazníky: Hodnotí se kvalita produktů a služeb, způsob, jakým společnost komunikuje se svými zákazníky a způsob, jakým řeší stížnosti.
  • Vztahy se dodavateli: Hodnotí se, jakým způsobem společnost vybírá a řídí své dodavatele a zda splňují standardy ESG.
  • Vztahy s komunitou: Zahrnuje otázky jako jsou podpora místních komunit, dodržování lidských práv a minimální dopad na místní kulturu a způsob života.

Hodnocení sociálních kritérií v rámci ESG umožňuje investorům a dalším zainteresovaným stranám posoudit, do jaké míry společnost dbá na své společenské zodpovědnosti a přispívá k udržitelnému rozvoji.

Chcete začít řešit ESG nebo provést vstupní audit?

Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme! Prověříme vaše povinnosti v rámci standardů ESG a udržitelnosti a domluvím se na dalším postupu.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Děkujeme za vaši zprávu! Už je na cestě k nám a to znamená, že míč je na naší straně. Co nejdříve se vám ozveme s nabídkou pro realizace fotovoltaiky a s návrhem termínu bezplatné konzultace.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.

Chcete lépe porozumět problematice nefinančního reportingu?

Ing. Ivan Korolov

rozvoj obchodu

+420 775 881 156
*Telefonní číslo je číslo našeho oddělení rozvoje obchodu, ne konkrétního obchodníka.
korolov@pkv.cz
Aby byla vaše cesta za úsporami a nižší uhlíkovou stopou opravdu pohodlná, pracujeme na webu s cookies. Přečtěte si, k čemu vaše osobní údaje využíváme a jak je chráníme před ostatními. Nebo náhledněte pod pokličku toho, jaká cookies potřebujeme a jak s nimi nakládáme.