Global Reporting Initiative (GRI)

Global Reporting Initiative (známá jako GRI) je nezávislá mezinárodní organizace, která pomáhá podnikům a dalším organizacím monitorovat a řídit jejich environmentální a společenské dopady prostřednictvím poskytování společného postupu pro vykazování. Standardy této organizace slouží také jako jeden ze vzorů pro připravované Evropské Reportovací Standardy (ESRS).

Popis

Global Reporting Initiative (známá jako GRI) je nezávislá mezinárodní organizace, která pomáhá podnikům a dalším organizacím přijmout odpovědnost za jejich environmentální a společenské dopady tím, že jim poskytuje společný postup pro jejich vykazování. GRI také poskytuje reportovací software, který obsahuje nejrozšířenější celosvětové standardy pro ESG reporting, známé jako standardy GRI.

GRI byla založena v roce 1997 a sídlí v Amsterdamu.

GRI vyvinula rámec pro zprávy o udržitelnosti, který slouží jako celosvětový standard pro podniky, organizace a vlády, aby mohly systematicky a konzistentně informovat o svých environmentálních, sociálních a správních výkonech. Tento standard se skládá ze tří hlavních prvků: zásad zprávování, pokynů pro zprávy o udržitelnosti a indikátorů pro zprávy o udržitelnosti.

GRI se aktivně snaží podporovat udržitelnost a odpovědnost v podnikání prostřednictvím poskytování nástrojů a postupů pro měření, sledování a zpravodajství o udržitelnostních výkonech podniků a organizací. Zprávy o udržitelnosti podle standardů GRI jsou považovány za důležitý nástroj pro zlepšení vztahů s investory, zákazníky, zaměstnanci a dalšími zainteresovanými stranami.

GRI úzce spolupracuje s mnoha organizacemi, včetně OSN, OECD, Mezinárodní organizace práce a Světové banky. Její standardy jsou uznávány jako celosvětový standard pro zprávy o udržitelnosti a jsou využívány mnoha podniky, organizacemi a vládami po celém světě.

Chcete začít řešit ESG nebo provést vstupní audit?

Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme! Prověříme vaše povinnosti v rámci standardů ESG a udržitelnosti a domluvím se na dalším postupu.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Děkujeme za vaši zprávu! Už je na cestě k nám a to znamená, že míč je na naší straně. Co nejdříve se vám ozveme s nabídkou pro realizace fotovoltaiky a s návrhem termínu bezplatné konzultace.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.

Chcete lépe porozumět problematice nefinančního reportingu?

Ing. Ivan Korolov

rozvoj obchodu

+420 775 881 156
*Telefonní číslo je číslo našeho oddělení rozvoje obchodu, ne konkrétního obchodníka.
korolov@pkv.cz
Aby byla vaše cesta za úsporami a nižší uhlíkovou stopou opravdu pohodlná, pracujeme na webu s cookies. Přečtěte si, k čemu vaše osobní údaje využíváme a jak je chráníme před ostatními. Nebo náhledněte pod pokličku toho, jaká cookies potřebujeme a jak s nimi nakládáme.