Offset

Offsetting je proces odstraňování oxidu uhličitého nebo jiných emisí skleníkových plynů z atmosféry. Tento proces může probíhat různými způsoby.

Popis

Offset v kontextu udržitelnosti se týká snižování emisí skleníkových plynů nebo jiných škodlivých dopadů na životní prostředí prostřednictvím financování projektů. Cílem je kompenzace (tedy náhrada) škodlivých dopadů v jiných oblastech, než které tyto problémy způsobují.

Jedním z příkladů offsetu v rámci udržitelnosti je tzv. "karbonová offsetová jednotka" (CO2 offset), která se využívá k snižování nebo kompenzaci emisí oxidu uhličitého. To se provádí financováním projektů, jako jsou obnovitelné zdroje energie, energetická účinnost, zalesňování a ochrana deštných pralesů. Tyto projekty mají za cíl snížit celkové emise skleníkových plynů v atmosféře a přispět k vyrovnání a omezení klimatických změn.

V praxi mohou společnosti, organizace nebo jednotlivci kompenzovat své emise skleníkových plynů tím, že platí za offsetové projekty nebo nákupem karbonových kreditů. Tímto způsobem se snaží vyrovnat své emise tím, že finančně podporují projekty, které snižují emise v jiných oblastech. Nicméně, v některých případech je offsetování kritizováno jako formu "zeleného praní", protože to neřeší skutečný zdroj problému emisí skleníkových plynů a může vést k nedostatečnému vyhodnocení dopadů na životní prostředí.

Chcete začít řešit ESG nebo provést vstupní audit?

Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme! Prověříme vaše povinnosti v rámci standardů ESG a udržitelnosti a domluvím se na dalším postupu.

Zajímá vás, jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Děkujeme za vaši zprávu! Už je na cestě k nám a to znamená, že míč je na naší straně. Co nejdříve se vám ozveme s nabídkou pro realizace fotovoltaiky a s návrhem termínu bezplatné konzultace.
Jejda, něco se pokazilo. Zkuste prosím odeslat formulář později znovu.

Chcete lépe porozumět problematice nefinančního reportingu?

Ing. Ivan Korolov

rozvoj obchodu

+420 775 881 156
*Telefonní číslo je číslo našeho oddělení rozvoje obchodu, ne konkrétního obchodníka.
korolov@pkv.cz
Aby byla vaše cesta za úsporami a nižší uhlíkovou stopou opravdu pohodlná, pracujeme na webu s cookies. Přečtěte si, k čemu vaše osobní údaje využíváme a jak je chráníme před ostatními. Nebo náhledněte pod pokličku toho, jaká cookies potřebujeme a jak s nimi nakládáme.