Dekarbonizace v kontextu udržitelných cílů do roku 2050 se zaměřuje na transformaci pilířů naší společnosti. Zejména energetického sektoru, průmyslu, dopravy a stavebnictví směrem k nízkoemisním a obnovitelným zdrojům energie.
Klíčové oblasti dekarbonizace
Dekarbonizace budov a real estate
Uhlíková stopa je pojem, který není na trhu nemovitostí novinkou. Budovy v České republice produkují 11,62 mil. tun CO2 (9,7 % celkových emisí, tedy 1,11 t CO2eq na obyvatele ročně). zdroj: Fakta o Klimatu Cílem je dekarbonizovat nemovitostní trh pomocí snižování energetické náročnosti provozu, vytápění a chlazení takových budov. Stejně tak jako snížení zátěže životního prostředí z hlediska produkce stavebních materiálů.
Lze na dekarbonizaci vydělat?
Energie ze solárů jako zdroj příjmů nebo pro klienty? Fidurock si může vybírat.
Přečtěte si více
Pomůžeme vám s dekarbonizací budov
Dekarbonizace průmyslu
Pro dekarbonizaci průmyslových odvětví, která jsou velkým producentem emisí je nezbytný komplexní strategia, který zajistí udržení ekonomiky podniků a jejich výrobků. Dekarbonizace v průmyslu vyžaduje nasazení inovativních technologií pro efektivnější výrobu s nižší energetickou spotřebou, čímž průmysl směřuje k energetické efektivitě. Následně, implementaci obnovitelných zdrojů energie.
Stejně důležité je využít principy cirkulární ekonomiky, která výrazně snižuje odpady a zlepšuje recyklaci a znovu využití materiálů.
Jak lze v průmyslu využít obnovitelné zdroje energie?
Aisan teď šetří náklady. Časem může mít firma fotovoltaiku jako benefit pro zaměstnance. Jak plánují využít komunitní energetiku?
Přečtěte si více
Snížíme uhlíkovou stopu a energetickou náročnost vaší výroby
Dekarbonizace dopravy
Klíčem k dekarbonizaci je transformace dopravního sektoru směrem k ekologičtější budoucnosti. Cílem je posun od fosilních paliv k adopci elektrických vozů v osobní, veřejné a nákladní dopravě.
Výzva spojená s přechodem na ekologičtější způsoby dopravy spočívá v zavádění technologií pro zvýšení efektivity spotřeby paliva a systémů optimalizace logistiky. Rovněž klíčovým krokem je přechod k alternativním zdrojům energie, včetně biopaliv, syntetických paliv a vodíku.
Rozvoj nové infrastruktury je neodmyslitelnou součástí dekarbonizačního úsilí. Zahrnuje rozšiřování sítí pro dobíjení elektromobilů a vodíkových stanic. Součástí infrastruktury jsou také inovace jako carporty s fotovoltaickými panely a dobíjecími stanicemi, které se stávají běžnou součástí veřejných prostor, například u nákupních center.
Přečtěte si, jak připravuje projekty náš klient ZDR
Společnost ZDR investuje do fotovoltaiky u obchodních center která vlastní. Jak zakomponovali fotovoltaické elektrárny do své strategie?
Přečtěte si více
Navrhneme vám infrastrukturu pro elektromobilitu